Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Chroń swój sprzęt komputerowy przed upałem
Chroń swój sprzęt komputerowy przed upałem

Nadchodzą ciepłe dni, a w przeciwieństwie do niektórych ludzi, komputery tego bardzo nie lubią. Zwłaszcza gdy pracują na najwyższych obrotach. Powiemy Ci, co robić, żeby chronić sprzęt.

Miejsce pracy komputera 

Chcąc schłodzić swój komputer, zacznij od absolutnych podstaw, a więc od miejsca, w którym użytkujesz laptopa lub komputer. Wybierz dla niego chłodne, zacienione miejsce w domu, nienarażone na promienie słoneczne. Wtedy unikniesz szybszego nagrzewania się.

Dla wielu to oczywiste, ale zawsze warto dodać, żeby nie trzymać laptopa na miękkiej powierzchni, a zapewnić mu odpowiednią podkładkę. To poprawi jego wentylację. 

Wentylatory i wiatraczki 

Idealnym sposobem na schłodzenie komputera jest sprezentowanie mu specjalnej podkładki chłodzącej, wyposażonej w wiatraczki. To usprawni przepływ powietrza między sprzętem a otoczeniem. 

Temperaturę wewnętrzną komputerów stacjonarnych można obniżyć jeszcze w jeden, naprawdę ciekawy sposób. Większość z nich posiada bowiem specjalne otwory na zamontowanie dodatkowych systemów chłodzących. Możesz więc wyposażyć sprzęt w dodatkowe wiatraczki. Istnienie też możliwość zainwestowania w wodne systemy chłodzące lub ciekły tlen. Takie działania zwiększają jednak zapotrzebowanie komputera na moc. Jest to bardzo ważne, ponieważ kupując takie systemy, trzeba liczyć się z szybszą wymianą zasilacza. 

Wykurz kurz 

Kurz to wróg zarówno dla zdrowia człowieka, jak i sprawności każdego komputera. Jego nadmierne nagromadzenie w laptopie szczególnie utrudnia cyrkulację powietrza między sprzętem a otoczeniem. To prowadzi do istnego „zagotowania” się notebooka czy komputera stacjonarnego. 

Dlatego ważne jest regularne czyszczenie. Możesz w tym celu zanieść komputer do specjalnego punktu, lub przeprowadzić taki zabieg sam. Będziesz do tego potrzebować sprężonego powietrza, lecz jeśli nie czujesz się na siłach, lepiej zostaw te sprawę profesjonaliście. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl