Telefon poleasingowy.
Nowoczesne telefony w dzisiejszych czasach zdecydowanie różnią się od ich przodków sprzed kilku, kilkunastu lat. Obecne telefony stają się już bardziej komputerami przenośnymi zapakowanymi w niewielkie i lekkie obudowy. Dlatego właśnie dzisiejsze ceny flagowych telefonów ostro poszybowały w górę, wystarczy spojrzeć na najnowszy telefon od firmy Apple. Gwałtowny wzrost cen tych telefonów ma coraz większy wpływ na wzrost zainteresowania telefonami poleasingowymi.
Telefony używane vs telefony poleasingowe.
Na samym początku należy wyróżnić telefony używane od telefonów poleasingowych. Telefony używane pochodzą zazwyczaj od użytkowników, którzy eksploatują telefony bardzo intensywnie np. dzieci i młodzież. Takie telefony często są "zaśmiecane" wymagającymi grami, aplikacjami czy są wykorzystywane do pobierania plików niewiadomego pochodzenia z internetu. Natomiast telefony poleasingowe są wykorzystywane przez firmy i ich pracowników. Takie telefony są używane w 90% służbowo i nie są zaśmiecane niepotrzebnymi aplikacjami oraz grami, przez co nawet używane pozostają wciąż szybkie i wydajne.
Na zdjęciach poleasingowy iPhone 5S
Telefon poleasingowy - co to znaczy?
Telefon poleasingowy to urządzenie, które używane było przez firmę i jej pracowników – firma była ich właścicielem na zasadzie leasingu. Nie były one kupione za gotówkę, lecz wraz z innymi egzemplarzami wzięte w leasing. Cechą charakterystyczną takich telefonów jest fakt, że były one używane nie prywatnie, lecz zawodowo przez pracownika i po okresie leasingu (2-3 lata) telefony wracają ponownie na rynek.
Telefon poleasingowy - czy warto kupić?
Jakie są ich zalety? Największą zaletą zakupu telefonu poleasingowego jest możliwość kupna telefonu flagowego, w świetnym stanie i w świetnej cenie, czy warto? Z pewnością możemy mieć też pewność od strony legalności tego urządzenia, ponieważ telefony wciąż są w czołówce najczęściej kradzionych przedmiotów. Dlatego kupując telefon z drugiej ręki, zawsze należy sprawdzić jego pochodzenie. Ceny telefonów poleasingowych są porównywalne z cenami telefonów używanych lub nieco droższe, ale co najważniejsze, gdy kupuje się taki telefon, można mieć pewność, że będzie on w odpowiednim stanie technicznym, ponieważ nie był on używany w prywatny sposób i nie znajdzie się na nim masy zainstalowanych aplikacji i gier.
Jakie są ich wady?
Niestety nawet w telefonach poleasingowych mogą zdarzyć się wady. Zdecydowanie najważniejszą wadą może okazać się bateria, ponieważ będą to telefony po okresie leasingu tzn. po 2-3 latach użytkowania. Choć z zewnątrz smartfon nie powinien posiadać dużych śladów zużycia, a także jego oprogramowanie będzie wolne od zbędnych rzeczy, to jednak bateria, która go zasila, może być już zużyta, co oczywiście przekładać się będzie na długość pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Warto to mieć na uwadze przy wyborze takiego urządzenia.
Podsumowanie
Chodź telefon poleasingowy, może mieć wadę w postaci słabej baterii, to uważamy, że względem stanu technicznego jest to lepszy wybór od telefonu używanego. Idealnym porównaniem będzie tutaj samochód, który jest używany na trasie i samochód, którym dojeżdża się do pracy dziurawą drogą. Przy tym samym przebiegu stan pierwszego będzie zdecydowanie lepszy.
Zapraszamy do sprawdzenia telefonów poleasingowych dostępnych w naszym sklepie pclider.pl lub odwiedzenia nas na miejscu we Wrocławiu.
PCLider.pl - Komputery i Laptopy poleasingowe Wrocław