Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Drukarka wielofunkcyjna - po co i dla kogo?
Drukarka wielofunkcyjna - po co i dla kogo?

Drukarka wielofunkcyjna to naprawdę wielka wygoda, zarówno w domu, jak i biurze. Wybierz wariant, który będzie najlepszy dla Ciebie i ciesz się z szeregu możliwości, jakie Ci daje.

Czym jest urządzenie wielofunkcyjne?

Urządzenie wielofunkcyjne różni się tym od zwykłej drukarki, że posiada kilka dodatkowych, ułatwiających życie funkcji. Oprócz samego drukowania można z jej pomocą skanować dokumenty, kserować je lub nawet faksować. Posiada więc wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę. Za minus można przyjąć jedynie cenę, która jest wyższa niż w przypadku zwykłej drukarki oraz wielkość urządzenia. Zajmuje ono zdecydowanie więcej miejsca, jednak w dalszym ciągu nie jest na tyle duże, żeby nie znalazło się dla niego trochę miejsca w domu.

Warto więc przyjrzeć się lepiej kilku wariantom dostępnym na rynku, aby wybrać ten najkorzystniejszy dla Ciebie. Przejdźmy więc do konkretów.

Urządzenia wielofunkcyjne - rodzaje

Dobrym wyborem jest drukarka wielofunkcyjna, która oprócz tego, że jest laserowa, posiada jeszcze funkcję druku w kolorze. W ten sposób zapewniasz sobie druk o wysokiej jakości. W dodatku taki sprzęt działa cicho, a druk jednej strony nie zajmuje więcej niż kilka sekund. Takie urządzenie dobrze sprawdzi się w każdym biurze. Posiada wspomniany wcześniej skaner, możliwość kserowania czy faks. Wybór druku w kolorze jest jednak najdroższym z możliwych wariantów, ale za to koszt jej późniejszej eksploatacji nie jest aż tak wysoki.

Tańszym, ale nadal praktycznym wariantem, jest drukarka laserowa, która nie drukuje w kolorze. Idealnie nada się do domu i dla wszystkich tych, którym niekoniecznie zależy na kolorze. Jest też tańsza od wcześniej omawianego modelu, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze. Oprócz tego, urządzenie nie różni się niczym od wersji z kolorem.

Ostatnim wariantem jest urządzenie wielofunkcyjne z drukarką atramentową. To najlepsze rozwiązanie do domu, jeżeli zależy Ci na cenie i miejscu. Ono również posiada skaner i wszystkie pozostałe funkcje, inna będzie tylko jakość druku, która nie będzie tak wysoka, jak w drukarce laserowej. Na potrzeby domowe będzie jednak zupełnie wystarczająca. Czas drukowania jeden strony będzie też nieco dłuższy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl