Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Leasing konsumencki - czy warto?
Leasing konsumencki - czy warto?

Leasing to forma finansowania łącząca w sobie opcje kredytu oraz dzierżawy. Dzięki temu rozwiązaniu można sfinansować zakup danego przedmiotu, samochodu lub maszyny, nie angażując w to wielu własnych kosztów. Czym jest leasing konsumencki i czy warto wchodzić w takie zobowiązania?

Leasing – co to takiego?

Leasing to jeden  z umownych stosunków cywilnoprawnych, który zobowiązuje tzw. leasingodawcę do przekazania leasingobiorcy prawa do korzystania z określonych rzeczy na czas objęty umową. Osoba korzystająca z danego przedmiotu (samochodu, maszyny przemysłowej lub rolniczej) zobowiązuje się do opłacania ustalonych rat leasingowych, a po ich spłaceniu i zakończeniu leasingu może przejąć dane urządzenie. Na czas objęty umową leasingową właścicielem przedmiotu jest osoba finansująca, czyli leasingodawca i to on ponosi wszelkie koszta związane z eksploatacją i serwisowaniem danego urządzenia.

Leasing konsumencki – co to takiego?

Leasing to forma finansowania łącząca w sobie opcje kredytu oraz dzierżawy. W trakcie trwania umowy leasingobiorca nie posiada praw własności przedmiotu objętego umową, właścicielem jest zawsze leasingodawca, natomiast konsument ma prawo do użytkowania przedmiotu i zobowiązuje się do zapłaty rat leasingowych. Leasing konsumencki, czyli leasing dla osób fizycznych to dobra opcja dla osób, które mają niepewną historię kredytową.

Leasing konsumencki - czy warto?

Oferty leasingowe dla osób fizycznych dają szereg opłacalnych opcji ubezpieczeniowych. Od rat leasingowych nie możemy odliczyć podatku VAT, jednak leasingodawca może nam zaproponować bardzo korzystne warunki ubezpieczeniowe oraz niskie (a nawet w całości pokryte przez niego) opłaty w przypadku konieczności naprawy przedmiotów objętych umową leasingową.

Kolejna zaleta leasingu konsumenckiego to wpłata własna. Dla klientów indywidualnych nie jest ona wysoka, co dodatkowo skłania do skorzystania z oferty leasingowej dla osób fizycznych. Po zakończonej umowie leasingowej można za niewielką kwotę wykupić samochód lub też maszynę i posiadać go już na własność. Rozwiązanie to stosuje się coraz częściej w Polsce.

Jak oszacować koszta leasingu?

Aby oszacować koszta leasingu, najlepiej skorzystać z tzw. kalkulatora leasingowego. Do obliczenia wysokości raty leasingowej z użyciem kalkulatora leasingowego online potrzebne są między innymi takie parametry takie liczba miesięcy, wartość przedmiotu oraz wysokość wpłaty własnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl