Wybór nowego sprzętu elektronicznego wiąże się z wieloma problematycznymi kwestiami. Bardzo często trzeba znaleźć kompromis pomiędzy ceną, a jakością produktu. Korzystnym rozwiązaniem takiej sytuacji jest sprzęt poleasingowy.
Co oznacza termin poleasingowy
Proces leasingu oznacza dogodną formę kredytu, udzielanego dla dużych firm. Dzięki niemu ułatwiony jest proces zakupu laptopów, sprzętu specjalistycznego oraz niezbędnych do pracy maszyn. Najczęściej w znacznie korzystniejszej cenie. Dzięki zakupowi sprzętu o najwyższej jakości zapewniony zostaje komfort oraz efektywność pracy w przedsiębiorstwie. Sprzęt zakupiony w leasingu spłacany jest regularnie, w niższych ratach. Jest to opcja szczególnie korzystna przy zakupie większej ilości sprzętu, dlatego też najczęściej korzystają z niego duże przedsiębiorstwa. W trakcie szukania ofert leasingu, firmy często decydują się na te sklepy które oferują możliwość dalszej współpracy. Przyjmuje się, iż okres leasingowania wynosi do trzech lat. Po upływie okresu leasingowania, często decydują się na zakup nowego sprzętu u tego samego pośrednika Posiadając co raz to bardziej nowoczesny maszyny, sprzedają starsze używane. W ten sposób na rynek wtórny trafia wiele bardzo dobrze zachowanego ale używanego sprzętu. Stosowany przez krótki okres czasu, charakteryzuje się wysoką jakością. oraz niskim stopniem zużycia Przede wszystkim warta uwagi jest cena takiego sprzętu, znów znajdującego się w obiegu
Wady i zalety poleasingowe sprzętu
Decydując się na wybór sprzętu używanego już poprzednio przez innego właściciela, który zakupił go drogą leasingu, mamy łatwy dostęp do produktów z najwyższej półki. Sprzęt elektroniczny bardzo szybko wypierany jest przez nowe modele, jednak nadal można odnaleźć w nim funkcjonalności wystarczające dla naszych potrzeb. Modele jakie można znaleźć w sklepach zajmujących się sprzedażą poleasingowego do sprzętu, bardzo często są tymi z najwyższej półki. Cena, za jaką można dostać oddany do ponownego obrotu sprzęt, zazwyczaj stanowi niewielką część pierwotnej. Sprzęt w dużych firmach rzadko bywa używany w sposób stu procentowy, co wpływa na jego niskie zużycie. Zazwyczaj jedynym śladem sugerującym, że nie jest on sprzętem z pierwszej ręki są zadrapania lub otarcia wynikające z użytkowania. Jeżeli więc nie zależy nam na estetyce, warto zastanowić się nad korzystanie ze sprzętów poleasingowych. Takie działanie wpływa także korzystnie na środowisko, ponieważ użytkowany krótko sprzęt, nie zostaje oddany do recyklingu.
Sprzęt poleasingowe, dla kogo
Zazwyczaj sprzęt przeznaczony jest dla domowych użytkowników. Jednak coraz częściej na używanie sprzętu leasingowego decydują się firmy, które nie posiadają zbyt wysokiego kapitału początkowego. Zwracając się wtedy one do przedsiębiorstw oferujących oddanie w leasing sprzętu poleasingowy. Proces ten odbywa się bardzo podobnie do pierwotnego leasingowania, z tym że oddany sprzęt posiada pewne wady, o których dowiadujemy się zawczasu. Decydując się na taki stan rzeczy, akceptujemy procent zużycia danego sprzętu, a wynikające z tego kosekwencje.