Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Najlepsze kalkulatory leasingowe
Najlepsze kalkulatory leasingowe

Leasing to umowa między klientem i leasingodawcą, która daje leasingobiorcy prawo do korzystania z określonych rzeczy na czas objęty umową. Jak obliczyć prawidłowo ratę leasingu? Gdzie znaleźć najlepsze kalkulatory leasingowe? Zapraszamy do lektury!

Co to takiego leasing?

Leasing to jeden  z umownych stosunków cywilnoprawnych, który zobowiązuje tzw. leasingodawcę do przekazania leasingobiorcy prawa do korzystania z określonych rzeczy na czas objęty umową. Osoba finansująca przekazuje w ten sposób leasingobiorcy prawo do korzystania z określonych przedmiotów w czasie trwania ujętym umową. Leasingobiorca musi spłacać określone raty leasingowe, a po spłaceniu zobowiązania może podjąć decyzję o przejęciu danego przedmiotu.

Leasing to jedna z najprostszych i najtańszych form finansowania zakupu dostępnych na rynku, która nie obciąża zdolności kredytowej osoby korzystającej. Dotyczy najczęściej samochodów osobowych oraz ciężarowych, sprzętu budowlanego, maszyn przemysłowych oraz rolniczych.

Kalkulatory leasingowe – jak to działa?

Nowoczesne kalkulatory leasingowe uwzględniają aktualną stawkę WIBOR (Warsaw Interbank Offer Rate), czyli stopę procentową, po jakiej banki udzielają pożyczek, a także przeciętne wskaźniki oprocentowań, jakie są stosowane przez firmy leasingowe.

Jak obliczyć ratę leasingu?

Aby skorzystać z kalkulatora leasingowego, należy do niego wprowadzić następujące parametry:

  • Liczba miesięcy
  • Wartość przedmiotu leasingu (netto) lub wartość pojazdu brutto (zł)
  • Wpłata własna (w proc.)

Opcjonalnie można również dodać wartość wykupu końcowego (w proc.). Na podstawie tych parametrów kalkulator pomoże obliczyć wartość miesięcznej raty leasingu lub kredytu samochodowego. Obliczona kwota jest uśredniona i przybliżona, ponieważ na koszta leasingu ma wpływ wiele różnych zmiennych. Z innymi kwotami rat miesięcznych mamy do czynienia w przypadku leasingu samochodów dostawczych, a jeszcze inne dotyczą maszyn, urządzeń lub sprzętów przemysłowych. Aby obliczyć dokładniejsze koszta leasingu, najlepiej zwrócić się bezpośrednio do leasingodawców i porównać ich oferty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl