Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Najlepsze marki na rynku - monitory poleasingowe
Najlepsze marki na rynku - monitory poleasingowe

Decydując się na monitor poleasingowy wcale nie trzeba rezygnować z popularnych, solidnych marek. Na rynku spokojnie znajdziesz sprzęty od AOC, czy BenQ. W swoim artykule powiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy kupnie monitora i jakie są najlepsze.

Matryce - technologie wykonania 

Na początek warto nieco zgłębić temat matryc w monitorach, żeby później odpowiedzieć sobie na pytanie, która z nich będzie najlepsza dla mnie. Ze względu na wykonanie rozróżniamy matryce TN, MVA, PVA oraz IPS. Zaczniemy więc od TN, które są najpowszechniej stosowanymi matrycami o niskich cenach. To one zyskują sobie wielu zwolenników. Mają krótki czas reakcji, są tanie, ale posiadają wąski kąt widzenia, słabo oddają kolory, a w dodatku widoczne są na nich martwe piksele. 

Matryce MVA mają z kolei bardzo dobry kontrast, szeroki kąt widzenia i dobrze oddają kolory. Niestety spośród ich modeli nie ma zbyt wielkiego wyboru więc w ich przypadku należy kierować się zasadą „biorę co jest”.

Matryce PVA charakteryzuje to, że stoją gdzieś pomiędzy TN a IPS. Mają dobry kontrast, dużą jasność, szeroki kąt widzenia i różnorodne ceny w stosunku do jakości, co pozwala na swobodę wyboru.

Na koniec matryce IPS, które są uważane w świecie technologii za te uniwersalne. Posiadają bardzo dobre odwzorowanie kolorów, oddają głęboką czerń, mają szeroki kąt widzenia i odpowiedni kontrast. Wiesz już, co i jak — teraz odpowiedz sobie na pytanie, do czego potrzebuję monitora, a wybranie najlepszej marki będzie już zwykłą formalnością.

Użytkowanie i marka 

Jeżeli jesteś graczem i potrzebujesz monitora do gier, idealnym rozwiązaniem będą monitory z matrycą TN. Żeby nieco podkręcić doznania estetyczne, warto rozejrzeć się za tymi z matrycami IPS. Jedne i drugie posiada w swej ofercie marka AOC.

Dla osób potrzebujących monitora do pracy biurowej idealnie nadadzą się te z matrycą TN. Na rynku poleasingowym warto przejrzeć oferty firmy DELL albo LG. 

Jeśli natomiast jesteś profesjonalnym grafikiem i istotne jest dla Ciebie wierne odwzorowywanie kolorów, monitory z matrycą IPS będą najlepsze. Tutaj również możesz postawić na takie firmy jak DELL, NEC czy HP. Widzisz więc sam, że znanych marek na rynku poleasingowym jest aż nadto. Wystarczy tylko wiedzieć, czego się szuka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl