Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Najlepsze mobilne skanery 3D
Najlepsze mobilne skanery 3D

Skanowanie 3D polega na odtworzeniu wirtualnej, cyfrowej kopii rzeczywistego obiektu na podstawie uzyskanych o nim informacji. Skanować można zarówno małe przedmioty, jak i duże obiekty – pomniki, hale fabryczne, statki. Do czego jest używana technologia skanowania 3D? Zapraszamy do lektury!

Technologia skanowania 3D

Skaner 3D to urządzenie, które analizuje rzeczywiste obiekty i gromadzi ważne informacje o ich kształcie, wyglądzie, geometrii, które mogą posłużyć do stworzenia cyfrowych, pełnowymiarowych modeli. W wyniku skanowania otrzymywana jest chmura punktów odzwierciedlająca powierzchnię skanowanego przedmiotu. Następnie punkty są łączone w procesie triangulacji i kształt przedmiotu jest odzwierciedlany za pomocą zbioru kilku milionów małych trójkątów, po których odczytaniu można  utworzyć kopię obiektu za pomocą drukarki 3D. Technologia ta jest jeszcze dość młoda, ale już znajduje zastosowanie we wzornictwie, produkcji protez i inżynierii, a także w branży rozrywkowej – produkcji gier oraz filmów. Wyróżnia się skanery 3D, które korzystają z kontaktowej i bezkontaktowej technologii cyfrowego pozyskiwania kształtu danego obiektu. Te pierwsze badają obiekt poprzez fizyczny dotyk, natomiast te drugie do analiz wykorzystują promieniowanie (światło strukturalne, ultradźwięki oraz skanowanie rentgenem).

Do czego używana jest technologia skanowania 3D?

Innowacyjna technologia skanowania obiektów 3D znajduje obecnie największe zastosowanie w:

  • Budownictwie i instytutach badawczych
  • Projektowaniu architektonicznym oraz prototypowaniu wynalazków
  • Branżach artystycznych
  • Branży rozrywkowej (filmy & gry video)

Poznaj najlepsze skanery 3D!

Najnowsze skanery 3D umożliwiają zeskanowanie obiektów o wymiarach od kilkunastu milimetrów do kilku metrów. Do ich prawidłowego działania konieczne jest odpowiednie oprogramowanie. Programy do inżynierii odwrotnej i modelowania łączą w sobie techniki modelowania 3D oraz nowoczesne procesy przetwarzania danych. Dzięki nim możliwe jest edycja zeskanowanych modeli, przygotowanie ich do wydruku 3D oraz sporządzenie szczegółowego raportu na temat parametrów danego obiektu. Produkcją wszechstronnych i innowacyjnych mobilnych skanerów 3D zajmuje się  m.in. warszawska firma 3D Master.  Najlepsze skanery 3D znajdują zastosowanie w branżach technologicznych i przemysłowych, medycynie, nauce i edukacji oraz architekturze i ochronie zabytków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl