Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Pamięć do PC - jaką wybrać?
Pamięć do PC - jaką wybrać?

Pamięć RAM jest potrzebna, gdy chcemy, aby nasz sprzęt działał niezawodnie. Jeśli chcesz mieć komputer, który nie będzie się zacinał, a także będzie obsługiwał wszystkie programy sprawnie, musisz wybrać do niego odpowiednią pamięć. Dzięki pamięci, system zapisuje przebieg i wynik pracy programów, a także pozwala na przechowanie aktualnych danych. 

Co to jest pamięć RAM?

Jest to podstawowa pamięć cyfrowa. W pamięci RAM przechowywane są aktualnie wykonywane programy oraz dane do nich. Gdy odetniemy zasilanie, wszystkie zapisy na tej pamięci znikają. Jeśli chcesz zwiększyć pamięć swojego PC’ta musisz, zajrzeć do środka, czy ma on jeszcze na to miejsce, możesz też użyć specjalnego programu, który znajdziesz w internecie, który powie ci wszystko o tym jak wygląda wnętrze twojego komputera. Istnieje kilka rodzajów pamięci RAM:

  • Pamięci do laptopów
  • Pamięci do komputerów
  • Pamięci dedykowane
  • Pamięci do serwerów 

Do komputerów stacjonarnych najczęściej kupowanymi pamięciami są DDR3 i DDR4, ta druga jest bardziej wydajniejsza, a także energooszczędna. 

Rozmiar

To najważniejsza rzecz na którą powinniśmy zwrócić uwagę, kupując dodatkową pamięć. Podstawą są 4GB, którą będzie można używać pracując w biurze. Dla graczy odpowiednią pojemnością będzie przedział od 8 do 16 GB, osoby zajmujące się przerabianiem filmów powinny wybrać jak największą pamięć, zaczynając od 16 GB. 

Opóźnienia

Czyli timing im jest on niższy tym lepiej. Oznacza się go ciągiem cyfr np. 7-7-7-20. Niskie timingi przydają się głównie w pracach, gdzie wymaga się obliczeń, te z wyższym będą lepsze dla graczy.

Marka

Tak naprawdę nie ma ona większego znaczenia. Przy zakupie pamięci RAM, należy sugerować się tym, jak długą gwarancję daje nam producent, ponieważ im dłużej tym lepiej. Zdarza się, że można dokupić gwarancję nielimitowaną. 

Częstotliwość

Na to muszą zwrócić uwagę osoby, które potrzebują pamięci RAM do grania. Osoby, które używają komputera do celów biurowych lub normalnego użytkowania, nie będą musiały zwracać na to większej uwagi. Częstotliwość wpływa na wydajność, a także na szybkość wykonywanych działań przez procesor. 

Chłodzenie

Przed zakupem pamięci RAM z odpromiennikiem ciepła, należy sprawdzić czy zmieści się on obok zestawu chłodzącego w naszym komputerze. Takie rozwiązanie jest potrzebne tylko w ekstremalnych przypadkach, gdy komputera używają gracze, a także overlockerzy, czyli dla osób, które ingerują w podzespoły. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl