Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Jak sprawdzić używanego laptopa przed zakupem?
Jak sprawdzić używanego laptopa przed zakupem?

Obecnie zakupy online stały się jedną z najpopularniejszych form zakupów. Coraz częściej ludzie decydują się na zakup laptopów używanych za pośrednictwem portali aukcyjnych lub wyspecjalizowanych sklepów internetowych oferujących urządzenia "z drugiej ręki". Bez względu na to, czy kupujesz laptopa online czy stacjonarnie, istnieje kilka istotnych kwestii, o których warto pamiętać. Na co zwrócić uwagę wybierając używanego laptopa?

Zapoznaj się z opisem i specyfiacją.

W ofercie sprzedawcy należy uwzględnić jak najwięcej informacji dotyczących sprzedawanego laptopa. Przed dokonaniem zakupu dokładnie zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami i w razie wątpliwości skontaktuj się z sprzedawcą, aby uzyskać dodatkowe informacje. Oferta powinna zawierać nie tylko specyfikację techniczną, ale także wady sprzętu, takie jak rysy na obudowie lub ekranie, uszkodzone piksele na ekranie, stan baterii, dysku twardego oraz ewentualne problemy z działaniem innych elementów, takich jak kamera czy porty USB. Kupując przez Internet, zazwyczaj nie masz możliwości fizycznego sprawdzenia urządzenia, dlatego staraj się zdobyć jak najwięcej informacji o produkcie, najlepiej jeszcze przed złożeniem oferty zakupu. Jeśli oferta jest ogólna i nie zawiera informacji o wadach produktu, to zapytaj sprzedawcę o szczegóły. Sprzedawca nie powinien mieć problemu z udzieleniem takich informacji.

Jak sprawdzić używanego laptopa przed zakupem?

Oceń stan wizualny.

Kolejną istotną kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest ocena wizualnego stanu wizualnego laptopa. Aby to zrobić, skorzystaj z dostarczonych przez sprzedawcę zdjęć konkretnego produktu i warto na tym etapie wykonać zrzuty ekranu oferty, które mogą okazać się przydatne w przyszłości, jeśli okaże się, że nabyty egzemplarz różni się wyglądem od prezentowanych na zdjęciach.

W pierwszej kolejności, ocen stan ekranu, zawiasów i obudowy. Możesz też poprosić o prezentację produktu pod czas wideo-rozmowy. W dzisiejszych czasach wideo-rozmowy nie są niczym nadzwyczajnym i warto skorzystać z tej opcji, aby dokładniej przyjrzeć się oferowanemu laptopowi. Oczywiście, możesz również poprosić o gotowy film prezentujący produkt. Nagranie takiego filmu i jego wysłanie to zaledwie 5 minut pracy. Podczas oglądania prezentacji upewnij się jednak, czy prezentowany produkt jest faktycznie tym samym, który zamierzasz zakupić. Poproś sprzedawcę o uwidocznienie numeru seryjnego urządzenia, który porównasz z zakupionym produktem.

Sprawdź stan baterii.

Bateria to element laptopa, który podlega największemu zużyciu w trakcie całej eksploatacji. Nawet jeżeli nie korzystamy z laptopa, bateria traci swoją pojemność. Podczas zakupu używanego laptopa musisz sprawdzić jej stopień zużycia. W naszym sklepie zawsze znajdziesz informację o minimalnej wytrzymałości baterii, która jest podawana w godzinach, które laptop przepracuje pod obciążeniem bez podłączenia do zasilania.

Sprawdź stan dysku twardego.

Dysk twardy to jeden z tych komponentów, które są najbardziej intensywnie eksploatowane. Aby ocenić stan dysku, można skorzystać z dedykowanych aplikacji. Niezależnie od rodzaju wykorzystywanego urządzenia (HDD czy SSD) odczyt takiej aplikacji pozwala poznać aktualny stan techniczny dysku. Posiadając takie informacje oraz korzystając z oficjalnych danych dostarczanych przez producenta dysku, można również oszacować jego przyszłą trwałość. Jeśli zamierzasz zakupić używany laptop, warto poprosić sprzedawcę o przekazanie odczytu z takiej aplikacji.

Sprawdź stan pamięci RAM.

W laptopie istnieje również możliwość sprawdzenia pamięci operacyjnej, która także może nie działać w pełni sprawnie, objawiając się np. nagłymi restartami systemu. Zaleca się poprosić sprzedawcę o przeprowadzenie testu przy użyciu jednego z ogólnodostępnych narzędzi, takich jak Memtest86+, Roadkils RAM Test, lub wbudowanej w system Windows funkcji. Po uzyskaniu zdjęcia z podsumowaniem testu, można ocenić stan pamięci RAM w używanym laptopie.

Sprawdź stan kart sieciowych.

Komunikacja WiFi i LAN jest niezwykle istotna w każdym laptopie. Zawsze warto jest sprawdzić możliwości połączenia z siecią WiFi oraz połączenia z siecią LAN. Porty RJ45, które są intensywnie wykorzystywane, mogą ulec zużyciu, co skutkuje niestabilnym połączeniem. Aby zdiagnozować stan kart sieciowych, poproś sprzedawcę o wygenerowanie pliku raportu.

Sprawdź stan portów.

Podczas oględzin laptopa polecamy też sprawdzenie stanu portów USB, HDMI, mini-jack audio oraz slotów na karty SD. Szczególnie narażone na zużycie są sloty na karty SD, porty RJ45 oraz porty USB-C, które są intensywnie wykorzystywane. Warto poprosić sprzedawcę o informację czy porty posiadają jakieś wady.

Gdzie kupić używany laptop?

Warto sprawdzić serwisy ogłoszeniowe (np. Allegro), a także sklepy z laptopami poleasingowymi. W tego rodzaju miejscach zazwyczaj otrzymujemy gwarancję, która może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy (w naszym sklepie 12-24). Ten okres pozwoli nam poznać wady i zalety zakupionego sprzętu. Jeśli w tym czasie zauważymy jakiekolwiek usterki, powinny zostać one naprawione w ramach gwarancji. Sklepy poleasingowe mają również wiele zalet, ponieważ laptopy znajdujące się w takich miejscach zazwyczaj były używane tylko w celach biurowych. Dodatkowo, często oferują modele z wyższej półki (biznesowe), które można nabyć za bardzo dobre pieniądze.

DELL PRECISION M4800

Dell Precision M4800 15,6"

1111 zł

Sprawdź
DELL PRECISION 7540

Dell Precision 7540 15,6"

2777 zł

Sprawdź
DELL Latitude 5480

Dell Latitude 5480 14"

948 zł

Sprawdź
DELL PRECISION 5510

Dell Precision 5510 15,6"

1599 zł

Sprawdź
DELL Latitude 5300

Dell Latitude 5300 13"

1555 zł

Sprawdź
DELL Latitude E5470

DELL Latitude E5470 14"

699 zł

Sprawdź
hp 645 G4

HP 645 G4 14"

1111 zł

Sprawdź

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl