Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Smartwach - jak wybrać?
Smartwach - jak wybrać?

Smartwatch i jego możliwości

Rynek jest przesycony urządzeniami, jakimi są smartwatche. Można je dostać w różnych cenach, w zależności od funkcji, jakie posiadają. Niestety większość z nich nie posiada żadnych spektakularnych urozmaiceń. Ich działanie ogranicza się do pokazywania godziny i innych podstawowych opcji. Istnieją jednak takie modele, które oferują swoim użytkownikom zdecydowanie więcej.

Lecz nim skreślisz tańsze warianty smartwatcha, przyjrzyjmy się funkcjom, jakie posiadają oraz poszczególnym przypadkom. Nieraz bowiem niska cena potrafi iść w parze z szeregiem możliwości. Należy jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę. 

Czy więcej znaczy lepiej?

Niektóre ze smartwatchów dostępnych na rynku w pełni zasługują na określanie ich mianem – inteligentne zegarki. Wszystko przez to, że posiadają wbudowane systemy operacyjne z kolorowymi wyświetlaczami, które mierzą puls, informują o nowych wiadomościach, pozwalają na kontrolę odtwarzacza muzycznego na telefonie czy wskazują pogodę na kilka kolejnych dni. Opcji jest wiele więcej i posiadają je te najbardziej rozbudowane urządzenia, lecz decydując się na taki model, musisz się liczyć z tym, że będziesz ładować go codziennie.

Zasada jest prosta – im więcej funkcji, tym więcej potrzeba energii. Ciężko jednak zamontować wydajny, duży zasilacz w gadżecie wielkości zegarka. Dlatego, jeżeli nie masz czasu ani głowy do tego, by Twój smartwatch był codzienne w zasięgu ładowarki, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ten tańszy, bez kolorowego wyświetlacza. Zużywa on mniej energii, jest atrakcyjny cenowo i choć może posiadać nieco mniej udogodnień od droższej wersji, z powodzeniem popracuje bez ładowania nawet przez cały tydzień.

Kolejna ważna gestia jest taka, że nawet najlepszy smartwatch nie sprawdzi się w użytkowaniu bez połączenia ze smartfonem. To transakcja wiązana, o której należy pamiętać. Dobry telefon z połączeniem internetowym umożliwia smartwatchowi kompleksowe działanie. Co prawda istnieją modele z własną kartą SIM. Niestety, wybierając taką opcję smartwatch nie będzie Cię informował o nowych połączeniach czy wiadomościach. Metodą na obejście tego problemu jest kupno drugiej karty SIM i przekierowanie połączeń ze smartfona na zegarek. W takim wypadku wygodniejsze jest dobranie urządzenia do telefonu. Daje to stanowczo więcej możliwości i jest mniej skomplikowane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl