Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Praca zdalna - jaki laptop?
Jaki laptop do pracy zdalnej?

Coraz więcej osób decyduje się na pracę zdalną. Takie profesje jak dziennikarstwo, programowanie, copywriting czy social media marketing można wykonywać praktycznie z każdego zakątka ziemi! Jaki laptop wybrać od pracy zdalnej?

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do pracy zdalnej?

Najważniejsze parametry, którymi powinien cechować się laptop do pracy, nie tylko zdalnej, ale i standardowej to wydajność. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, by miał on pojemny i duży dysk, dużo pamięci RAM, mocny procesor oraz pozostałe podzespoły, takie jak na przykład karta graficzna. Warto zainwestować odrobinę więcej w komputer i cieszyć się nienaganną płynnością działania przez wiele lat! Warto wypróbować maszyny dedykowane pracy zdalnej, takie jak na przykład Lenovo ThinkPad oraz sprzęty marki Dell, Asus, Samsung i Acer. Dobre laptopy do pracy zdalnej (z trzynastocalowym wyświetlaczem i cienką obudową unibody) oferuje również Apple.

Jakie są optymalne parametry w przypadku komputerów do pracy zdalnej?

Minimalne wymagania sprzętowe komputera do pracy to pamięć równa 2 GB, jeśli zamierzasz korzystać z oprogramowania statystycznego i graficznego, pamięć komputera powinna mieć minimum 4 – 8 GB RAM. Laptop do pracy zdalnej powinien mieć odporny na wstrząsy i uszkodzenia dysk SDD. Ilość miejsca na dysku możesz uzupełnić, wyposażając się dodatkowo w dysk zewnętrzny. Zwróć uwagę również na obudowę. Jeśli często wyjeżdżasz, rozsądny byłby komputer o mocnej i solidnej obudowie, odpornej na zniszczenia, takiej jak na przykład obudowa z aluminium. Matryca powinna mieć duży kąt widzenia, można również zainwestować w wyprofilowaną, odporną na zalanie, klawiaturą. Nie należy zapominać o baterii – długo działające sprawne ogniwo to podstawa w pracy zdalnej przy komputerze!

 

Przykładowy komputer do pracy zdalnej

Komputer do pracy zdalnej powinien się cechować dobrymi parametrami. Przykładowo, może zawierać następujące podzespoły:

Pamięć: 4 - 8 GB RAM

Procesor: Intel i5 lub i7

Dysk SDD: 256 GB

Bateria: 10-15 godzin pracy

Matowy, antyodblaskowy ekran

1 x USB 2.0, 2 x USB 3.0

1 x HDMI

Jeśli zamierzamy pracować z oprogramowaniem do tworzenia grafiki, komputer powinien mieć procesor o jak największej ilości rdzeni oraz mocną kartę graficzną, umożliwiającą podpięcie więcej niż jednego ekranu. Ceny takich biznesowych komputerów zaczynają się już od około 2500,00 zł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl