Sklep

Laptopy poleasingowe - pclider.pl

Komputery poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Monitory poleasingowe - pclider.pl

Newsletter
Zapisz się do naszego Newslettera i odbierz kod rabatowy -3% na podany adres e-mail!
Zapisując się do Newslettera akceptujesz naszą Politykę Prywatności oraz Regulamin.
Klawiatura spolszczona - co to znaczy?
Klawiatura spolszczona - co to znaczy?

Przeszukując internet w poszukiwaniu sprzętu komputerowego takiego jak laptopy poleasingowe, możemy na swojej drodze spotkać się z nazwą "klawiatura spolszczona". Jeśli interesujesz się komputerami i technologią to taka nazwa nie powinna być dla Ciebie niezrozumiała, natomiast jeśli nie znasz się na komputerach, to możesz nie wiedzieć co to znaczy. Zakładamy, że należysz do tej drugiej grupy ludzi, która nie interesuje się komputerami, dlatego wyjaśnimy dzisiaj, czym jest klawiatura spolszczona. Ale najpierw...

Jakie są rodzaje układu klawiatury?

Podstawowym układem klawiatury stosowanym na świecie jest układ QWERTY, który nieco się różni w poszczególnych krajach.

Klawiatura QWERTY US - układ Amerykański i Polski.

Klawiatury w układzie QWERTY US możemy spotkać najczęściej na Polskim rynku, ponieważ to właśnie z tego układu korzystamy na co dzień.

Klawiatura QWERTY UK - układ Brytyjski.

Klawiatura QWERTY UK nieco różni się układem, m.in. w tym układzie nad cyfrą 2 znajduje się cudzysłów (" zamiast @), a nad cyfrą 3 widoczny jest symbol funta (£ zamiast #).

Klawiatura QWERTZ US - układ Niemiecki.

W klawiaturze niemieckiej jest układ QWERTZ i są zamienione klawisze Y oraz Z, a ponadto klawiatura Niemiecka zawiera dodatkowy przycisk Umlaut.

Klawiatura NORDIC - układ Skandynawski.

Tak klawiatura charakteryzuje się możliwością wprowadzenia znaków szwedzkich, fińskich, duńskich i norweskich. W tym układzie można spotkać znaki z języka szwedzkiego oraz fińskiego, a resztę możemy zastosować przy pomocy odpowiedniej kombinacji klawiszy.

Klawiatura AZERTY - układ Francuski.

Ta klawiatura najbardziej różni się od pozostałych układów i zastosowano w niej układ AZERTY. W tym układzie zostało zamienionych wiele klawiszy standardowych oraz znaków specjalnych.

Klawiatura spolszczona - co to znaczy?

Klawiatura spolszczona jest przeprogramowana na standard Polski, a w miejsce znaków najczęściej są stosowane naklejki spolszczające. Przykładem takiej klawiatury jest klawiatura QWERTY UK, gdzie w miejsce znaku " nad cyfrą 2 jest wklejana naklejka ze znakiem specjalnym @. Minusem takiego rozwiązania jest brak górnego podświetlenia takich klawiszy, jeśli klawiatura jest w takie podświetlenie wyposażona.

Laptopy poleasingowe w naszym sklepie najczęściej oferujemy z klawiaturą spolszczoną naklejkami, ale do oferty trafiają również laptopy z klawiaturą QWERTY US, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i najczęściej taki sprzęt bardzo szybko znika z naszego sklepu. Dlatego zachęcamy do śledzenia naszych nowych dostaw i zapisania się do Newslettera, z którego klienci pierwsi dowiadują się, że taki sprzęt trafi do sklepu.

Sprawdź też:

Jaki laptop kupić do domu?

Czy warto kupić używany laptop poleasingowy?

Jak wybrać laptop? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl